Weitless - The Blue Planet

Představte si příběhy, jaké prožívají různé národy světa. Jejich bajky, pohádky a vyprávění, které přechází po generace z otců na syny. Představte si nádherné a barevné sny a přání, která naplňují mnoho životů alespoň maličkým pocitem něčeho výjimečného. Naše modrá planeta Země je herním hřištěm miliard lidí, z nichž každý má svůj osud, svou pohádku a své sny. Vžijte se na chvíli do jejich světů a představte si jejich sny.

The Blue Planet je desáté album projektu Weitless. Obsahuje celkem 13 melodických skladeb zaměřených na odpočinek a relax. Spojení klasických akustických etnických  nástrojů a elektronické muziky jej předurčuje do kategorie new age, chill out a dream. Práce na celém albu trvala více než jeden rok a to díky absenci času a mnohým dalším projektům. Snad nejdůležitějším momentem při práci na albu The Blue Planet bylo narození mého syna, kterému byla věnována skladba Morning Sun. Zaposlouchejte se tedy do snivých melodií. Zavřete své oči a otevřete svojí mysl. The Blue Planet je zde.

Album bylo vydáno u společnosti Fontana v roce 2013 pod číslem FN342. Více informací zde

sipka

Kliknutím na ikonku u každé skladby se spustí cca 2 minutová ukázka 
Weitless - Elements

Album Elements bude obsahovat celkem 11 skladeb linoucích se ve stylu elektronické muziky. Těšit se můžete na snivé melodie, pomalejší rytmy, ale i na trošku tanečnější tempo. Některé z připravovaných skladeb si můžete poslechnout již nyní.

Weitless - Selection

Album Selection (Across The History 1999 - 2004), je výběrem a průřezem tvorbou od začátku vzniku projektu Weitless datovaného rokem 1999 až do roku 2004. Obsahuje celkem 44 vybraných skladeb z 8 alb různých hudebních stylů tak, jak ovlivnil hudební proud moji tvorbu v daných letech. Slyšet můžete styly jako Dream House, Trance, New Age a Dance. Je zajímavé sledovat hudební vývoj od ranných let až do současné doby, změny stylu a aranžmá nástrojů a celkového zvuku. Všechny skladby byly re-masterovány, ale některé zvukové kvality ani přes snahu nebylo možné příliš vylepšit. Většina skladeb již nemá své zdrojové kódy (díky problému s vadným harddiskem v minulosti) a proto se dalo použít pouze zvukové vylepšení hotových finálních formátů wav a u některých skladeb pouze mp3.

Intru.der - The First Journey

Projekt vracející se ke kořenům Space-synth muziky vzdávající hold projektům jakým byli např. Laserdance, Koto, Cyber People, Daylight a mnoho dalších. Využíváno je zvuků klasických analogových syntezátorů, bicích a samplů, které byly a jsou pro tento styl typické. Pilotní album The First Journey obsahuje 11 elektronických skladeb ve stylu space-synth doplněných o vokodéry a originální syntezátory.

sipka

Kliknutím na ikonku u každé skladby se spustí cca 2 minutová ukázka 
Intru.der - Second Voyage

Připravované druhé album Second Voyage bude obsahovat opět 11 skladeb ve stylu space-synth. Těšit se můžete na melodické skladby s využitím originálních samplerů a syntezátorů. Některé skladby si můžete poslechnout v ukázkách již nyní.

Fatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed inFatal error: Call-time pass-by-reference has been removed in