FORGOT YOUR DETAILS?

ZAČNI
SNÍT
O CESTĚ KOLEM SVĚTA

Weitless je hudební projekt na české hudební scéně zapadající nejlépe do "škatulky" chill out, synth, elektro a new age. Ve svých skladbách využívá prvky elektronické muziky s originálními akustickými nástroji a vokálů z celého světa. Vznik projektu Weitless se datuje do roku 2000. Průlomové bylo album The Blue Planet, které zaznamenalo velký úspěch u českých a slovenských fanoušků. Album The Blue Planet bylo oficiálně vydáno v roce 2013 u společnosti Fontana pod evidenčním číslem FN342. Skladby a úryvky z alba The Blue Planet byly použity ve znělkách na Prima Zoom, České Televize atd.

THE BLUE PLANET

Představ si příběhy, jaké prožívají různé národy světa. Jejich bajky, pohádky a vyprávění, které přechází po generace z otců na syny. Představ si nádherné a barevné sny a přání, která naplňují mnoho životů alespoň maličkým pocitem něčeho výjimečného. Naše modrá planeta Země je herním hřištěm miliard lidí, z nichž každý má svůj osud, svou pohádku a své sny. Vžij se na chvíli do jejich světů a představ si jejich sny. The Blue Planet je desáté album projektu Weitless. Obsahuje celkem 13 melodických skladeb zaměřených na odpočinek a relax. Spojení klasických akustických etnických nástrojů a elektronické muziky jej předurčuje do kategorie new age, chill out a dream. Práce na celém albu trvala více než jeden rok a to díky absenci času a mnohým dalším projektům. Zaposlouchejte se tedy do snivých melodií. ZavřI své oči a otevřI svojí mysl. The Blue Planet je zde.

01 Opening Time

Klíč otevírající cestu po modré planetě. Vaše cesta začíná.

02 Borneo

Borneo - Nádherně romanticky melodická skladba vás zavede na cestu do Malajsie. Borneo je úchvatně smutná skladba, která dokáže rozplakat citlivou duši. Nelehký život ale nádherná příroda - to vše je Borneo. Milí a pohostinní lidé, kteří často žijí ve velmi chudobných podmínkách ale i přes tuto skutečnost se radují, milují a žijí.

03 Legends

Staré indiánské kmeny obývají americký kontinent již celé generace. Osídlením kontinentu bílým člověkem a jeho civilizací se zvyky indiánů pomalu vytrácí z jejich života. Byla by velká škoda tyto cenné zvyklosti nezachovat pro budoucí pokolení. Starý indián Vhuatu vypráví svůj příběh. Jeho příběh je o jeho předcích, kteří dále žijí v duších pozůstalých a pro které se stali legendami. Středně rychlá melodická skladba plná originálních nástrojů a indiánských vokálů.

04 The Blue Planet

Stejnojmenná skladba jako album představuje rušný život na celém světě každý den. Tržiště, doprava, lidé, miliardy příběhů a přitom je vše dokonale provázáno a vše funguje. Zapomeňme na války a na bitvy. Žijme své životy a chraňme naší zemi. Středně rychlá skladba s etnickými prvky, padovými plochami a mnoha vokály doplněných pianem.

05 Morning Sun

Noc pomalu předává svojí vládu novému dni. Slunce vychází a svět se probouzí do krásného dne. Melodická a poklidná skladba jako z dob prvních alb projektu Enigma. Dlouhé padové plochy, piano, vokály a uklidňující nálada.

06 East & West

Východ a Západ. Odlišné kultury, odlišná náboženství, ale v každém světadíle plno emocí. Indie se svými mocnými kouzly, pýchou a pro Západoevropana neskutečnou atmosférou. Originální vokály a akustické nástroje spolu s ohromující atmosférou východu.

07 Africa

Afrika. Už jen vyslovení tohoto slova ve vás zanechá plno dojmů. Tajemné kmeny, voodoo, divoká zvěř, ale také počátky křesťanství. Vydejte se s doprovodem afrických válečníků po stezkách divoké zvěře, pozorujte život nádherné fauny a flory. Ochutnejte opravdovou Afriku. Středně rychlé tempo s až filmovou melodií jako vystřiženou z dokumentárního filmu o tomto nádherném světadílu.

08 Himalaya

Dávná touha lidstva stoupat do výšin až k oblakům dala vzniknout mnoha expedicím do Himaláje na nejvyšší horu světa. Mnoho z cestovatelů se z těchto expedicí nikdy nevrátilo a své životy a duše zanechali v nekonečných sněhových plochách hor. Každá expedice začíná ve vesnicích náborem Šerpů, nákupem nezbytných potravin a věcí. Vydejte se na objevnou cestu, která znamená jedno velké adrenalinové dobrodružství. Rychlejší melodická skladba okořeněná východními nástroji, zvonky a vokály.

09 I Like You

Mrazivá skotská krajina, nepřehlédnutelné roviny a jezera. V dálce se ozývá zvuk dudáků hrajících svojí melodii. Procházka v pleteném svetru v chladném počasí s vidinou teplého čaje dokáže rozehřát vaší mysl. Pomalá melodická a snivá skladba s dudy, harmonikou a pianem.

10 Odyssey

Nekonečná lesknoucí se hladina moře, prudké slunce a houpání vln do boků lodi. Mořský vzduch vyhání mužstvo z podpalubí. Plavba se blíží ke konci. Plavčík na stěžni křičí, že je v dálce země. Objevitelská odysea přináší své ovoce. Atmosférická a uklidňující skladba s vokály a decentní nevtíravou melodií.

11 Far Away

Daleká cesta okolo světa. Jak dlouho trvá taková cesta? Zpívaná rychlejší skladba doprovázená kytarou a mandolínou.

12 Remember

Převážnou část naší planety tvoří vodní hladiny a moře. Zde všechno začalo. Tajemné a nikdy neprobádané hlubiny plné neznámých tvorů, potopených vraků lodí, měst s všudypřítomnou zvědavostí miliard ryb. Potopte se pod mořskou hladinu a nechejte se zlákat na podmořský výlet. Velryby již volají. Rychlejší melodická skladba s originálními zvuky velryb a moře.

13 Closing Time

Blíží se cíl vaší cesty. Vlak vás přiváží k domovu. Je za vámi dlouhá, ale neskutečně nádherná cesta kolem světa. Cesta kolem modré planety. Přivážíte si s sebou plno dojmů a zážitků z exotických zemí, krásné suvenýry a šťastně se shledáváte se svými blízkými. Naše cesta končí.

CELKOVÝ ČAS:
1 HODINA, 19 MINUT

KOUPIT ALBUM
V E-SHOPU

INTRU.DER - THE FIRST JOURNEY

Projekt vracející se ke kořenům Space-synth muziky vzdávající hold projektům jakým byli např. Laserdance, Koto, Cyber People, Daylight a mnoho dalších. Využíváno je zvuků klasických analogových syntezátorů, bicích a samplů, které byly a jsou pro tento styl typické.

TOP